EGR ve Partikül Filtresi İptali

EGR ve Partikül Filtresi İptali

EGR Ve Partikül Filtresi İptali

Çok sık tıkanan ve görevini tam olarak yapmayan bu sistemlerin iptali motorun zarar görmesini önler. Buna bağlı olarak doğaya yayılan sakıncalı gazlar ve partiküller önemli bir zarar oluşturacaktır. Araçların orijinal yapısı partikül filtresine ve EGR valfine uygun olacak şekilde ayarlanmıştır. Burada bazı parça ve sistemlerin iptali motor verimliliğini düşürebilir. Buna ek olarak aracın emisyon ölçüm sonuçları da önemli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilecektir.
 
EGR ve partikül iptali her ne kadar uygun bir tercih gibi görülse de bu parçalara yönelik olarak yapılan çalışmaların doğru standartlarda olması gerekir. Düzenli kontrol ve zamanında yapılan temizleme hizmeti ile bu konuda daha uygun çözümlere ulaşmak söz konusu olur. Tıkanıklığın belli bir düzen içinde giderilmesi sorunların ortadan kaldırılması anlamına gelmektedir. Arıza ışığının hemen yanmasını istemeyen araç sahipleri ise bu sistemlerin iptali ile çözüm aramaktadır. Aslında bu tür iptal çalışmasına bağlı olarak motorun üstündeki önemli bir yükün kalkması gerekir. Buradaki temel sorun araçtan atmosfere yayılan gaz ve partiküllerdir. EGR valfi ve Partikül filtresi iptali ile hem doğanın hem de sürücülerin karşı karşıya kaldığı önemli sorunlar baş gösterecektir.
 
Dizel EGR temizleme işlemi için öncelikli olarak parçanın demonte hale gelmesi gerekir. Sökülen parça temizlik solüsyonu ve uygun sıvı kullanımı ile temizlenir. Bu esnada aparat olarak fırçalar kullanılır. Temizlik bittikten sonra ise parça kurumuş olarak araca tekrar monte edilir.
 
Partikül ve EGR iptali sürecinde servisimizin çözümleri isteğinizi karşılayacak ve aracınızın bu sorununa çare bulacaktır. Elbette ki böylesine önemli bir yöntemi denediğinizde bunun faydaları kadar zararlarını da bilmeniz gerekir. Atmosferi korumak üzere alınan tedbirlerin bir şekilde devre dışı bırakılması söz konusu olacaktır. Araçtan çıkan gazlar, partiküller ve zararlı unsurlar tehdit olduğu için, araçta önemli emisyon sorunları ortaya çıkabilecektir. Uzman ekiplerimiz ve modern servislerimiz temizlik ve değişim olmak üzere pek çok konuda size yardımcı olacaktır. Randımanlı ve güvenli bir sürüş için sizi servisimize bekliyoruz.
 

EGR Ve Partikül Filtresi İptali
Hemen Ara Yol Tarifi
X